Špatný čas

Moderátor: Moderátoři

Špatný čas

Příspěvekod Pavel » 18 led 2020 09:30

u Dreamboxu DM 920 začal ujíždět čas o cca 2 min dopředu, když se mi kdysi rozjížděl čas od zkutečnosti, tak jsem přijímač vypnul ze sítě vypínačem vzadu, a bylo to zase v pořádku, tentokrát když přijímač vypnu ze sítě vypínačem vzadu, tak se čas srovná, ale do několika desítek minut je čas zase ujetý o cca 2 min dopředu, poradíte prosím někdo co s tím udělat, tak aby byl čas zase správně?

shamann
Administrátor

Re: Špatný čas

Příspěvekod shamann » 18 led 2020 10:25

cas je synchronizovany z aktualneho TP, prikladom zleho casu je TP a Nova, kde je cas posunuty o cca 2min, ak prepnes spat na ct1 po chvilke sa cas upravy spravne (synchro z TP) podobne zle nastavenych TP na vysielacej strane je viacero, existuje moznost ak vnutis pomocou nejakej utility synchronizaciu casu z internetu ale to ti zasa moze sposobit problem z dekodovanim, kedze nebude korektny cas z TP a ecm dat z TP

Příspěvekod Pavel » 24 led 2020 20:13

tak jsem to různě zkoušel, ale i když mám třeba hodinu přepnuto na ČT1 ve Skylinku nebo v DVB-T2, tak se čas nesesynchronizuje s TP, čas se sesynchronizuje s TP pouze když přijímač vypnu ze sítě vypínačem vzadu, tentokrát to už nejsou cca 2 min. jako tomu bylo před tím, ale je to cca 45 sek.

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 25 led 2020 13:14

Pavel píše:tak jsem to různě zkoušel, ale i když mám třeba hodinu přepnuto na ČT1 ve Skylinku nebo v DVB-T2, tak se čas nesesynchronizuje s TP, čas se sesynchronizuje s TP pouze když přijímač vypnu ze sítě vypínačem vzadu, tentokrát to už nejsou cca 2 min. jako tomu bylo před tím, ale je to cca 45 sek.

hmm, pises, ze "cas sa nezosynchronizuje z casom z TP" mozes prezradit ako vies aky je cas na TP - na dm vidis cas to mi je jasne, ale ako zistujes cas aky je na TP to neviem a aujimave by to bolo vediet

u mna napr. Nova 23.5 - posun o cca 2min - cas na dm a cas na mojom nb, prepnem na ct1 pochvilke sa cas na dm zmeni a rozdiel medzi casom v dm a nb je par sekund ...

Příspěvekod MarSte » 01 úno 2020 12:47

Synchonizace času poslední dobou opravdu dost blbne. Pozoruji to cca dva měsíce. U mého VU+DUO4K je posunutý dopředu o 50 s. Pro porovnání používám referenční čas s hodin řízených DCF signálem.
Náhodou jsem přišel na zajímavý poznatek. Jde o OSCAM. Když ho vypnu tak se čas okamžitě srovná s referenčními hodinami na rozdíl -2 s. S touto přesností hodiny na VU+ donedávna fungovaly. Jakmile OSCAM zapnu, hodiny téměř okamžitě (po přepnutí na kódovanou stanici) poskočí o 45-50 sekund dopředu. A už tak zůstanou.
Já vím je to malichernost minuta sem, minuta tam, ale proč donedávna synchronizace času fungovala přesně a nyní ne?

Příspěvekod mida » 01 úno 2020 13:38

MarSte píše:Synchonizace času poslední dobou opravdu dost blbne. Pozoruji to cca dva měsíce. U mého VU+DUO4K je posunutý dopředu o 50 s. Pro porovnání používám referenční čas s hodin řízených DCF signálem.
Náhodou jsem přišel na zajímavý poznatek. Jde o OSCAM. Když ho vypnu tak se čas okamžitě srovná s referenčními hodinami na rozdíl -2 s. S touto přesností hodiny na VU+ donedávna fungovaly. Jakmile OSCAM zapnu, hodiny téměř okamžitě (po přepnutí na kódovanou stanici) poskočí o 45-50 sekund dopředu. A už tak zůstanou.
Já vím je to malichernost minuta sem, minuta tam, ale proč donedávna synchronizace času fungovala přesně a nyní ne?

teraz som to otestoval
oscam je vypnutý
TP 12344 ČT 1 čas je OK
TP 11875 PRIMA čas sa posunie o 44s dopredu
po znovu prepnutí an ČT 1 sa čas upraví a je OK
oscam zapnutý na ČT 1
čas je OK
prepnem na PRIMU a čas sa posunie o tých 44s dopredu
po prepnutí na ČT 1 už ostáva čas posunutý o 44s dopredu
oscam mám 11572 EMU z GSU
synchronizácia času nastavená z TP
VU+SOLO 4K Open ATV 6.3 FLASH a niekoľko image v multiboot na USB-testy
Golden Media Triplex DualBoot SW 1.2.80/E2 Open ATV 6.3
Skylink ICE

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 01 úno 2020 18:50

priklad nastavenia NTP servera pre OE 2.5 (DMM image) v nastaveniach siete, potom restart dm ale dm musi byt vzdy pripojeny k internetu ...v roznych images netusim, treba prehladat a nastavit ak sa da napr. najst moznost vypnutia nastavenia casu z TP a nastavit rucne NTP server
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na Ostatne