UNICABLE

Moderátor: Moderátoři

UNICABLE

Příspěvekod a.baloo » 30 lis 2019 10:17

Po vymene LNB za UNICABLE (Inverto idlu-qudl42-unr2l-1pp) sa podla ukazovatelov v skin znizila sila signalu o 2-3 dB a niekde je dokonca AGC 0%, SNR pokleslo o 10-12%. Cital som viackrat, ze tieto hodnoty nemaju velku vypovednu hodnotu, ale ked ten tuner ukazoval nieco s predoslym LNB a teraz s inym ukazuje zas uplne ine, tak by ma zaujimalo, ci to treba "riesit". Vsetky kanaly funguju a kedze momentalne je slnecno, neviem ani posudit, ci je aj realne slabsi signal, ktory sa moze prejavit pri zhorsenom pocasi. Nemate prosim niekto podobnu skusenost po vymene LNB za Unicable LNB? Pripadne je mozne, ze LNB je nepodarok a treba ho reklamovat? Dik
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ Duo 4K, WD Red 1TB, USB 32GB, OpenATV 6.3

Re: UNICABLE

Příspěvekod maxim11 » 10 pro 2019 00:30

Unicable je digitálna technológia, nie je to iba jednoduchý posun medzifrekvencie, ale niečo ako prevzorkovávanie do viacerých pásiem. Spracovanie a odozvy sú rovnako iné, nerieš to, ja mám momentálne 4 unicable II LNB a všetky ukazujú pre AGC nulu. Ak máš pocit, že je signál slabší, tak na niektorých typoch (unicable II) je možné upravovať aj zisk pre každé používateľské pásmo (individuálne pre tuner). Dajú sa použiť aj nejaké zosilňovače, ale iba tie, ktoré prenesú bez deformácie/straty Diseq-c.

Re: UNICABLE

Příspěvekod a.baloo » 10 pro 2019 15:46

OK, dik za info, signal vyzera byt v poriadku. Bolo uz aj horsie pocasie (sneh, dazd) a vsetko bez vypadku. Dakujem za reakciu.
VU+ Duo 4K, WD Red 1TB, USB 32GB, OpenATV 6.3

Zpět na Ostatne