USB hub

Moderátor: Moderátoři

USB hub

Příspěvekod winnettuu » 16 dub 2019 10:01

Pouzivam DM500 HD a OpenPLi, mam jeden USB port. Potreboval by som zapojit viac USB devices (BootX + HDD cez USB), preto som zapojil mini USB hub, ktory sa pouziva pre laptopy. Mini USB hub v PC funguje bez problemov, ale v DM500 HD nefunguje. Ak zapojim do hubu jeden USB device, tak to je OK, ale ak pripojim dva alebo tri USB devices, vidim vzdy iba posledny zapojeny device, resp. system zamrzne. Skusal som to zapajat a odpajat pocas behu satelitu, skusal som to zapajat aj pre bootovanim, ale vysledok ziadny. Vidim maximalne jeden USB device, resp. niekedy sa to zasekne a musim restartovat enigmu.
Prepokladam, ze problem by mohol byt v USB driveri. Viete poradit ako updatovat USB driver pre hub? Resp. ako najst ktory device? Pretoze v sekcii "Download plugins" => "Drivers" je tych USB driverov vela a netusim, ktory by som mal updatovat.
Dreambox DM500 HD, USB Kingston MobileLite G4/SanDisk Micro SDHC 32GB Ultra Class 10 UHS-I, IcyBox/eSATA WD Red 2TB, Boot-X, OpenPLi 4.0, Full HD Glass17

shamann
Administrátor

Re: USB hub

Příspěvekod shamann » 16 dub 2019 11:52

zo skusenosti:

1. update driverov - dost problem, ak mas stastie rozbehas ..., standardne ale toto netreba robit - vsetky bezne dostupne chipset-y su podporovane (pokial nemas USB3 HUB na dm500 - katastrofa)
2. kupit inyHUB bez podpory USB3 idealne s napajanim a pouzit napajanie HUB-u
3. ak sa da, pripojit napajanie

osobne vo vsetkych dm pouzivam HUB aj u dm800 a funguju vsade, ale vsade pouzivam ext. napajanie pren

Příspěvekod winnettuu » 16 dub 2019 12:10

1. schvalne som kupoval hub, ktory nema podporu USB3, ale len USB2
"ak mas stastie rozbehas" - nerozumiem, co tym myslis
3. HDD mam s externym napajanim, to je OK. ale ten problem mi vznika aj vtedy, ak pripojim do hubu iba 2 USB kluce bez HDD
Dreambox DM500 HD, USB Kingston MobileLite G4/SanDisk Micro SDHC 32GB Ultra Class 10 UHS-I, IcyBox/eSATA WD Red 2TB, Boot-X, OpenPLi 4.0, Full HD Glass17

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 16 dub 2019 12:30

1. myslim to doslova, u mna exp. s drivrami dobadne ok priemerne 1 z 10 ...
3. pisem o najani HUB nie zariadeni! uvedom si, ze port musi utiahnut s napajanim X zariadeni a hlavne v dm500 nie je USB port oficialne vyrobcom "dodavany" je to len uprava ... preto ocakavaj problemy ...

Zpět na Ostatne