Diskusia

Moderátor: Moderátoři

Re: Diskusia

Příspěvekod tomili » 08 lis 2018 18:02

shamann píše:I checked pli-fullhd with definition of "info screen" standard version openpli is defined according fdhg definition your screenshots come from developer version of openpli, you can send me skin where is it defined or link to image itself

https://forums.openpli.org/topic/57419- ... ntry958933
SONY BRAVIA KDL-46HX925 LED 3D.
SONY BDV N-9100W.
SAMSUNG QLED  QE55Q8CNA
SAMSUNG 3D SMART TV UE40ES6100W.
DREAMBOX DM920 UHD S2X FBC MULTISTREAM Open Vision 7.2 (SSD 240 GB)
DREAMBOX DM 800 HD SE OPENPLI 7.0 by Ednaz
OPENBOX S4 HD PRO+ ПО 2.12.33

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 08 lis 2018 18:30

thx, but I support original/official image only

Příspěvekod tomili » 09 lis 2018 13:26

shamann píše:thx, but I support original/official image only

http://www.pli-images.net/images/index.php?dir=dm900/
SONY BDV N-9100W.
SAMSUNG QLED  QE55Q8CNA

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 09 lis 2018 20:38

thx, I will try to add detection of "about" screen with enhanced info and I was thinking abou adding "SSD" detection and I see possibility way to get it if your SSD device will be mounted as SSD not as HDD! may be later I will add this one but not yet

both request can be accepted but later not at the closer update of the skin so please to be patience with this

Příspěvekod tomili » 09 lis 2018 22:59

shamann píše:thx, I will try to add detection of "about" screen with enhanced info and I was thinking abou adding "SSD" detection and I see possibility way to get it if your SSD device will be mounted as SSD not as HDD! may be later I will add this one but not yet

both request can be accepted but later not at the closer update of the skin so please to be patience with this

thank you for your work
SONY BDV N-9100W.
SAMSUNG QLED  QE55Q8CNA

Příspěvekod kostik123456 » 10 lis 2018 05:03

shamann
V downloade je FullHDGlass17 verzia 2.37 a v histórii (https://www.hdglass16.eu/index_htm_files/history-17.txt) je 2.43. Kedy bude nová verzia 2.43 prosím Ťa?

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 10 lis 2018 12:51

informacia na webe opravena ..., aktualizacia bude az pride jej cas :)

Příspěvekod kostik123456 » 11 lis 2018 03:52

shamann píše:informacia na webe opravena ..., aktualizacia bude az pride jej cas :)

Ok, pekný deň.

Příspěvekod winnettuu » 16 lis 2018 09:35

nahral som posledny update 2.47 a posielam moje pripomienky

1. Download picon
funguje to perfektne, t.j. rychlo a bez chyby, bez problemov bol stiahnuty aj package 7zip. len pre info, rychlost stahovania na mojom hardware pre picony 50x30 bola asi 1200 files za 2 minuty (Astra 3B 23.5E)

- v zozname picon pre download sa zmenilo poradie picon, su pomiesane black & white. bolo by to mozne vratit naspat? t.j. black picony budu za sebou a aj white budu za sebou? predpokladam, ze uzivatel stahuje vzdy len black alebo white, a ked tie picony boli v zozname za sebou, tak to bolo prehladnejsie
- alebo druha moznost, neoddelovat download pre black a pre white. jednoducho vzdy downloadovat black & white spolu, zoznam pre download by sa pre uzivatela zjednodusil
- alebo tretia moznost, vytvorit zoznam pre download iba pre black alebo iba pre white podla aktualneho nastavenia v konfiguracii Channel selction => Picon default..., zoznam pre download by sa pre uzivatela zjednodusil
- a este jedno zjednodusenie, predpokladam ze "standardne" picon a picon 50x30 by sa mohli vzdy downloadovat spolu a nie je potrebna osobitna volba v download menu. vychazdam z toho, ze ak niekto pouziva FHDG17, tak vzdy potrebuje "standardny" picon a aj picon 50x30, takze nema zmysel to v downloade oddelovat

2. Picon package
teraz si pridal packages pre Skylink, Orange, Freesat.... na zaciatok zoznamu pre download satelity. pre mna je to trochu matuce. bolo by mozne rozdeli? myslim vytvorit v zozname pre download napr.:
- Sattelite package black (namiesto *** Select picon *** black )
- Provider package black

3. Automaticky download
uz som sa to v minulosti pytal, a vtedy si to zamietol, ale pytam sa este raz, ked uz pouzivas novy sposob pre download. bolo by mozne upravit to tak, aby si uzivatel definoval sady picon pre automaticky download? potom by si uzivatel nastavil napr. crond a ten by mu automaticky stahoval picony v pravidelnych intervaloch

4. Netatmo
pre special info extensions som nastavil Netatmo. ale to nemam nainstalovane. system zobrazi okno s hlaskou ze Netatmo nie je nainstalovany. po stlaceni exit system spadne a restartuje sa
vedel by si pls poradit odkial mam Netatmo instalovat?

5. OpenPLi info screens
screen About v OpenPLi je zmenena v poriadku, uz sa zobrazuju udaje rovnako ako v originale
- screen Info => About => Memory Info je velka a nezmesti sa na obrazovku (nevidno title a nevidno "kraje" textov)
- screen Info => About => Streaming clients info ma velmi male pismena
Dreambox DM500 HD, USB Kingston MobileLite G4/SanDisk Micro SDHC 32GB Ultra Class 10 UHS-I, IcyBox/eSATA WD Red 2TB, Boot-X, OpenPLi 4.0, Full HD Glass17

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 16 lis 2018 10:38

winnettuu píše:nahral som posledny update 2.47 a posielam moje pripomienky

1. Download picon
funguje to perfektne, t.j. rychlo a bez chyby, bez problemov bol stiahnuty aj package 7zip. len pre info, rychlost stahovania na mojom hardware pre picony 50x30 bola asi 1200 files za 2 minuty (Astra 3B 23.5E)

- v zozname picon pre download sa zmenilo poradie picon, su pomiesane black & white. bolo by to mozne vratit naspat? t.j. black picony budu za sebou a aj white budu za sebou? predpokladam, ze uzivatel stahuje vzdy len black alebo white, a ked tie picony boli v zozname za sebou, tak to bolo prehladnejsie
- alebo druha moznost, neoddelovat download pre black a pre white. jednoducho vzdy downloadovat black & white spolu, zoznam pre download by sa pre uzivatela zjednodusil
- alebo tretia moznost, vytvorit zoznam pre download iba pre black alebo iba pre white podla aktualneho nastavenia v konfiguracii Channel selction => Picon default..., zoznam pre download by sa pre uzivatela zjednodusil
- a este jedno zjednodusenie, predpokladam ze "standardne" picon a picon 50x30 by sa mohli vzdy downloadovat spolu a nie je potrebna osobitna volba v download menu. vychazdam z toho, ze ak niekto pouziva FHDG17, tak vzdy potrebuje "standardny" picon a aj picon 50x30, takze nema zmysel to v downloade oddelovat

vec nazoru ..., nie je problem nastavit akekolvek poradie, nastavovat podla nastaveneho typu cierne/biele je obmedzujuce - poznam viacerych, ktory pouzivaju mix(kolko ludi tolko chuti) ...este si rozmyslim ako a ci to vobec zmenim, aktualne je nastavene poradie najprv "picons" ...
winnettuu píše:predpokladam ze "standardne" picon a picon 50x30
- velmi zly predpoklad, 50x30 uz v dnesnych aktualnych images(aj cca2-3 roky dozadu) uz nemaju realne ziaden zmysel, ponechal som ich len pre tych, ktory ich nejakym sposobom potrebuju, ak predpokladas, ze ich potrebujes pre zobrazovanie vo vybere kanalov, tak je to omyl, automaticky su upravovane na potrebnu velkost png z dir /picon alebo /usr/share/enigma2/picon, v images kde sa to da volit cesta su rovnako upravovane, nastavujes len cestu k dir "picon"

winnettuu píše:2. Picon package
teraz si pridal packages pre Skylink, Orange, Freesat.... na zaciatok zoznamu pre download satelity. pre mna je to trochu matuce. bolo by mozne rozdeli? myslim vytvorit v zozname pre download napr.:
- Sattelite package black (namiesto *** Select picon *** black )
- Provider package black

bez zmeny - ak by som to zmenil podla tvojho navrhu nastane chaos co je picon provider a co je provider package atd. aktualne na to nic nie je matuce

winnettuu píše:3. Automaticky download
uz som sa to v minulosti pytal, a vtedy si to zamietol, ale pytam sa este raz, ked uz pouzivas novy sposob pre download. bolo by mozne upravit to tak, aby si uzivatel definoval sady picon pre automaticky download? potom by si uzivatel nastavil napr. crond a ten by mu automaticky stahoval picony v pravidelnych intervaloch

bez zmeny

winnettuu píše:4. Netatmo
pre special info extensions som nastavil Netatmo. ale to nemam nainstalovane. system zobrazi okno s hlaskou ze Netatmo nie je nainstalovany. po stlaceni exit system spadne a restartuje sa
vedel by si pls poradit odkial mam Netatmo instalovat?

bezne stiahnutelny plugin, staci pohladat po internete, zrejme nevlastnis tuto meteo stanicu alebo min. guest pristup na nejaku inu ako vlastnu, a samotne nainstalovanie pluginu ti nepomoze, len sa zmeni hlasenie za ine chybove: ziadna netatmo stanica sa nenasla ..., informacie co je netatmo ako funguje su bezne dostupne na internete, nebudem to tu kopirovat ... pluginy, posledne verzie som dal tu

crash - kvoli odladeniu chyb vznikaju v kazdej E2 crashlogy, je vhodne mi ich poslat alebo aspon cast popisujucu problem ...samozrejme problem opravim

winnettuu píše:5. OpenPLi info screens
screen About v OpenPLi je zmenena v poriadku, uz sa zobrazuju udaje rovnako ako v originale
- screen Info => About => Memory Info je velka a nezmesti sa na obrazovku (nevidno title a nevidno "kraje" textov)

ladene pre openpli 6.2 ...

Příspěvekod golfsky_proud » 16 lis 2018 13:01

Nechápu co pořád chcete měnit, verze fhdg 2,47 velké zlepšení! Rozhodně ponechat tak, používám transparentní picony 400x240 a tohle je super, velky dík za tyto picony!

p.s. mě to staré menu s piconama rozhodně neschází.

Příspěvekod winnettuu » 16 lis 2018 21:46

winnettuu píše:
1. Download picon

predpokladam ze "standardne" picon a picon 50x30

- velmi zly predpoklad, 50x30 uz v dnesnych aktualnych images(aj cca2-3 roky dozadu) uz nemaju realne ziaden zmysel, ponechal som ich len pre tych, ktory ich nejakym sposobom potrebuju, ak predpokladas, ze ich potrebujes pre zobrazovanie vo vybere kanalov, tak je to omyl, automaticky su upravovane na potrebnu velkost png z dir /picon alebo /usr/share/enigma2/picon, v images kde sa to da volit cesta su rovnako upravovane, nastavujes len cestu k dir "picon"
winnettuu píše:netusil som ze picon 50x30 nie je potrebny, hned to odmazavam z USB

4. Netatmo
winnettuu píše:prikladam crashlog
enigma2_crash_1542350106.zip

5. OpenPLi info screens

ladene pre openpli 6.2 ...
winnettuu píše:uplne rovnaky problem aj vo verzii OpenPLi 6.2, screeny zrejme nie su upravene pre full HD

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dreambox DM500 HD, USB Kingston MobileLite G4/SanDisk Micro SDHC 32GB Ultra Class 10 UHS-I, IcyBox/eSATA WD Red 2TB, Boot-X, OpenPLi 4.0, Full HD Glass17

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 17 lis 2018 09:10

winnettuu píše:uplne rovnaky problem aj vo verzii OpenPLi 6.2, screeny zrejme nie su upravene pre full HD

inak ako som pisal v popise, pridaval som len screeny pre "about" - to znamena info o zariadeni/image ziadne streaming client info - to je samostatna funkcia, na to poziadavka nebola..., screeny pre about funguju spravne, testoval som ich na openpli 6.2 vu+duo2, nevidim v nich ziadnu chybu, posli screenshot a oznac problem

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 18 lis 2018 10:15

od ver. 2.48 pridane info o streamujucich klientoch a upravene memory info

Příspěvekod winnettuu » 19 lis 2018 23:51

odmazavanie picon v nastaveniach FHDG 17 nefunguje uplne spravne. nastavil som Cleaning picons black 50x30 a vybral satelit Astra 23.5E. system odmazal picony "standard" a aj picony 50x30, mal by odmazat iba picony 50x30

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 20 lis 2018 09:29

winnettuu píše:odmazavanie picon v nastaveniach FHDG 17 nefunguje uplne spravne. nastavil som Cleaning picons black 50x30 a vybral satelit Astra 23.5E. system odmazal picony "standard" a aj picony 50x30, mal by odmazat iba picony 50x30

hmm, zaujimave, nikde nie je volba umoznujuca zvolit typ piconov na mazanie, ak takuto moznost mas tak to nie skin odo mna pretoze v ziadnej verzii neexistovala moznost zvolit ktory typ picon sa ma mazat, vzdy umoznuje len volit satelity a po potvrdeni maze zvolene satelity a vzdy vo vsetkych dir:'picon','piconOled','picon_50x30','picon_400x240','ZZPicon' co je plne logicke a prakticke a menit to nebudem, ak nejaku poziciu nepotrebujes, zmaze ju zovsadial ak potrebujes precistit, logicky vo vsetkych dir ak potrebujes mazat len nejaky dir na to mas TC alebo CLI

je mi luto ale aby som to zhrnul - kedze mas moznosti, ktore som ja nikdy nevytvoril, prosim, pis autorovi hacknutej verzie - viem ze existuju, mal som moznost ich vidiet, zasadne podporujem len moje original verzie nie bohvieako poupravovane

Příspěvekod winnettuu » 20 lis 2018 09:47

tak to som uplne nepochopil funkcionalitu pre odmazavanie picon. myslel som si, ze ak stojim napr. na volbe picon black 50x30 a stlacim Cleaning picons tak sa maju po vybere satelitu vymazat len picony black 50x30. ja totiz ziadne ine ZZ picon ani 400x20 nepouzivam, preto som si nevsimol, ze to maze vzdy vsetky picony pre vybrany satelit. je to tak spravne a nic nie je potrebne zmenit.
a nepouzivam ziadnu hacknutu verziu, pouzivam len tvoj original, lebo takto sa tvarim ked s tvojim originalom pracujem :D

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 20 lis 2018 18:10

ak "stojis" na hocakej volbe pokial ju neaktivujes nic to predsa neznamena, je to uplne normalne a spravne fungovanie, ak si navolbe napr. "help" podla teba by mazanie piconov malo sposobit mazanie help, resp. mazanie piconov v help, logicky ak aktivujes mazanie tak sa "pyta" pre ktore sat chces picony mazat

Příspěvekod winnettuu » 23 lis 2018 14:41

po update na release 2.47 som potreboval doinstalovat 7zip a curl. V nastaveniach FHDG17 v downloade sa mi zobrazil len 7zip, curl sa nezobrazil. az ked som chcel stahovat picons, tak system sa spytal, ci ma stiahnut aj curl. po potvrdeni to system stiahol.
mozno by bolo lepsie zjednotit to. Myslim tym, aby v ponuke stahovania boli 7zip a aj curl alebo aby tam nebolo nic a system sa pri prvom stahovani spyta, ci ma doinstalovat 7zip a curl.
a este, vo FHDG17 v teme Informacie => Dolezite upozornenie na tomto fore ohladne noveho sposobu stahovania picon su pomiesane verzie 12.10 a 2.47

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 23 lis 2018 17:48

neide to zjednotit, curl je pre kazdy image iny a potrebuje ine libs atd., menit to nebudem je to ok

info opravene

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 23 lis 2018 17:58

tomili píše:I have a hard disk SSD and the image determines it

Can I make it appear not HDD but SSD?

from ver. 2.48 - implemented detection of SSD/HDD

Příspěvekod Stano73 » 24 lis 2018 16:01

Zdravím vespolek. Když mám PICONy třeba na USB/PICON tak se zobrazí jenom při seznamu kanálů, ale vedle EPG a při přepnutí se nezobrazí.
Zobrazí se až když jsou ještě v adresáři USB/hdg17_files/picon, kam si je skin sám stahuje. V nastavení adresáře PICON mám jenom USB. Kde ještě nastavit cestu, abych nemusel mít zdvojený PICONy?
Děkuji.
VU+ Ultimo 4k, VTi 13.0.12, FHDG 17
VU+ DUO

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 24 lis 2018 17:03

no to zavisi na tom aky mas hw, image atd. skin nastavi sam vsetko potrebne a samozrejme nebude zobrazovat picony pokial ich nebude mat ulozene na ceste, ktoru mas nastavenu v jeho nastaveniach, vo vybere kanalov - to zavisi od image, napr. openatv, openpli nepotrebuju nastavovat nic atd.

Příspěvekod Stano73 » 24 lis 2018 18:16

Tak som nastavil v MENU-VTI-ZOZNAM PROGRAMOV-PICON: USB/hdg17_files/picon
a snáď dobre. Dík.
VU+ DUO

Příspěvekod Stano73 » 24 lis 2018 20:28

Ale zase VFD skin a Cool TV Guide hledá picony v usr/share/enigma2.
Ach.
VU+ DUO

PředchozíDalší

Zpět na Full HD Glass17