Diskusia

Moderátor: Moderátoři

Re: Diskusia

Příspěvekod winnettuu » 23 zář 2018 14:51

posielam este jeden navrh, ktory je graficky cistejsi, ale neviem, ci sa moze rozdelit pole Reference na dva riadky

Channel_Information_new2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dreambox DM500 HD, USB Kingston MobileLite G4/SanDisk Micro SDHC 32GB Ultra Class 10 UHS-I, IcyBox/eSATA WD Red 2TB, Boot-X, OpenPLi 7.0, Full HD Glass17

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 24 zář 2018 07:48

rozdelit sa moze :) ok, upravim to este, bude to v dalsom update ...

Příspěvekod winnettuu » 24 zář 2018 12:35

po nahrati update GSU vsetky pripomienky pre GSU funguju spravne, vratane rozlisovania OScam / DOScam. posielam velke dakujem, je to teraz skvele

neda mi to, posielam este nieco dalsie:

1. Ikona DOScam
na nete som nic nenasiel, tak som vytvoril novu ikonu pre DOScam, len ju neviem schreibnut tym odrazom svetla vlavo hore. ak by to bolo mozne, tak ju skus po uprave pouzit

DOScam_v1b.png

2. Channel Information
posielam este jeden navrh, do screenu som pridal CAM ikonu. miesta je tam dost, ikony su pekne, tak preco to nepouzit?

Channel_Information_new3.jpg

3. UCM a CAM/SRV Manager
v minulosti termin UCM Manager bol zmeneny na CAM/SRV Manager, ale UCM sa stale pouziva v textoch, statusoch, menu... je to trochu neprehladne, navrhujem pojem UCM uplne zrusit.

a/ zmena statusov - najlepsie bez pouzitia zatvoriek, napr.: (SRV) => SRV:
CAM/SRV Running
Active CAM:
Active SRV:
Starting CAM:
Starting SRV:
Stopping CAM:
Stopping SRV:

b/ zmenit status pre no info
- ak user pouziva iba SRV, tak mu chybaju info zo SRV a nie z CAM
*** No Info from CAM *** => *** No Info from CAM/SRV ***

c/ pre lepisu citatelnost informacii pouzit oddelovac " ... "
CAID: 0624 ... Provider: 000000 ... PID: 1487 ...

d/ vynechat zatvorky
Available CAID(s): => Available CAIDs:

e/ zmenit menu pre quick start, pricom informacia o buttonoch Green a Red by bola iba v info helpe
Enable CAM/SRV and ECM Start
Disable CAM/SRV and ECM Start

f/ v GSU menu pre CAM/SRV Manager odmazat text (UCM) z info helpu

4. OScam start configuration
- momentalne po vybrati tohto menu user nevie aky je aktualny status pre DVB API
- navrhujem button DVB API odmazat a pouzit iba buttony Exit a Save
- pridat do zoznamu novu polozku
Enable DVB API - yes/no
- info o restarte OScam uviest iba do info helpu
- nepouzivat dialogovu message o nutnosti restartu OScam pri zmene statusu DVB API
- v textoch by sa mal pouzivat termin "DVB API" s medzerou
Dreambox DM500 HD, USB Kingston MobileLite G4/SanDisk Micro SDHC 32GB Ultra Class 10 UHS-I, IcyBox/eSATA WD Red 2TB, Boot-X, OpenPLi 7.0, Full HD Glass17

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 25 zář 2018 08:40

winnettuu píše:...

1. Ikona DOScam
na nete som nic nenasiel, tak som vytvoril novu ikonu pre DOScam, len ju neviem schreibnut tym odrazom svetla vlavo hore. ak by to bolo mozne, tak ju skus po uprave pouzit

aktualizovane a online - stiahni si piconCam v FHDG

winnettuu píše:2. Channel Information
posielam este jeden navrh, do screenu som pridal CAM ikonu. miesta je tam dost, ikony su pekne, tak preco to nepouzit?

ok, pridane ...

winnettuu píše:3. UCM a CAM/SRV Manager
....

ok, upravene ...

winnettuu píše:4. OScam start configuration
- momentalne po vybrati tohto menu user nevie aky je aktualny status pre DVB API
Enable DVB API - yes/no
- nepouzivat dialogovu message o nutnosti restartu OScam pri zmene statusu DVB API

zatial bez zmeny, mozno to zmenim, este si to premyslim, pravdou je, ze nie je vhodne umiestneny v start cfg, pridaval som to na req.

Příspěvekod winnettuu » 25 zář 2018 09:21

vdaka, ikona DOScam stiahnuta v poriadku, len musim pockat na update FHDG17 lebo v GSU sa ikona pre CAM nikde nezobrazuje

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 25 zář 2018 13:41

winnettuu píše:4. OScam start configuration
Enable DVB API - yes/no

od ver. 10.35 uz nebude sucastou GSU

Příspěvekod winnettuu » 25 zář 2018 14:23

este jedna drobnost, ak si oznacim v konfiguracii OScam parameter label pre server Reader A (s medzerou), tak system to zobrazuje ako Using Reader_A (s underscore).

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 25 zář 2018 21:29

winnettuu píše:este jedna drobnost, ak si oznacim v konfiguracii OScam parameter label pre server Reader A (s medzerou), tak system to zobrazuje ako Using Reader_A (s underscore).

staci ak si pozries /tmp/ecm.info, prip. log oscam-u a zistis, ze to robi oscam sam automaticky, ak sa ti to nepaci, musis napisat autorom oscam-u

Příspěvekod winnettuu » 26 zář 2018 07:16

shamann píše:
winnettuu píše:este jedna drobnost, ak si oznacim v konfiguracii OScam parameter label pre server Reader A (s medzerou), tak system to zobrazuje ako Using Reader_A (s underscore).

staci ak si pozries /tmp/ecm.info, prip. log oscam-u a zistis, ze to robi oscam sam automaticky, ak sa ti to nepaci, musis napisat autorom oscam-u

vdaka za info, skusim to

Příspěvekod winnettuu » 26 zář 2018 07:20

shamann píše:
winnettuu píše:...
od ver. 10.35 uz nebude sucastou GSU

myslis celu OScam konfiguarciu? alebo len DVB API?
uplne to ches odmazat alebo radsej presunut inam, napr. do OScam menu?

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 26 zář 2018 08:34

winnettuu píše:myslis celu OScam konfiguarciu? alebo len DVB API?

z oscam start cfg bolo odstranene DVB API uplne, uz nie je sucastou GSU

Příspěvekod winnettuu » 26 zář 2018 10:33

shamann píše:
winnettuu píše:myslis celu OScam konfiguarciu? alebo len DVB API?

z oscam start cfg bolo odstranene DVB API uplne, uz nie je sucastou GSU

OK, ak bude to bude chciet niekto menit, tak nech na to pouzije web interface, pripadne nejaky externy editor

Příspěvekod winnettuu » 27 zář 2018 23:40

skvela praca, dakujem, po poslednom update GSU ver. 10.36 su vsetky pripomienky implementovane: data, texty, vystupne formaty, picon...

nasiel som len jednu chybku, ak je vysielanie FTA, tak v Channel Information sa CAM picon zobrazi cervena-zamknuta, mala by byt zelena-odomknuta

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 28 zář 2018 08:10

ok, upravim ...

Příspěvekod winnettuu » 30 zář 2018 09:41

posielam este jeden navrh pre parameter System:
momentalne GSU parser zobrazuje pre FTA kanal a aj pre zakodovany nepredplateny kanal hodnotu ........ ECM by Duri zobrazuje hodnoty Free to Air, resp. Unknown. Dalo by sa nieco podobne implementovat aj do GSU parsera pre parameter System?

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 30 zář 2018 13:51

to nie je spravne, ide o ECM informacie, tam je "Unknown" len vtedy ak je v ECM informaciach nedetekovany System, ak nie su ECM info je spravne mat ..., info, ze ide o FTA kanal nepatri do ECM informacii o systeme, FTA nie je typ ziadneho Systemu, ziadna zmenu robit nebudem, btw. ako som pisal u FHDG Info ECM by duri prerobim ale je to az najposlednejsia priorita

Příspěvekod winnettuu » 01 říj 2018 09:05

ok, pockam na update Info ECM by Duri. tie hodnoty pre System sa mi to zdali ako dobry napad pre lepsiu zrozumitelnost pre uzivatela, aj ked to nie je v ECM

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 03 říj 2018 16:21

ECM info je uz prerobene od ver. 2.36 - synchronizovany s ECM datami zo skinu + dalsie upravy, automaticky bude odteraz vzdy podporovat to co rozpozna skin ...

Příspěvekod winnettuu » 20 lis 2018 12:00

ak by si mal cas, tak posielam navrh, ako by sa mohol trochu vylepsit swap management
pouzivam boot x, mam 6 roznych images. pre kazdy image vytvaram osobitny swapfile na usb s velkostou 0.5 GB, cize mam 6 swapfiles. ked s tym robim cez ftp, potreboval by som jednoducho identifikovat, ktory swap file patri ku image. ale zistuje sa to trochu komplikovanejsie (pomocou fstab, swap management), lebo swapfiles maju v nazve iba cisla. predpokladam, ze to cislo reprezentuje timestamp vytvarania swapfile.

1. bolo by mozne pridat moznost definovat nazov swapfile pri jeho vytvarani? myslim pridat nove pole "File Name" do screenu create swap. nevadi mi prefix swap file, potreboval by som zmenit cislo v nazve napr. na swapfile_sda3

2. predpokladam ze swapfile ma rovnaku strukturu suboru pre vsetkych 6 images. bolo by mozne pouzivat iba 1 swapfile pre vsetky image? Myslim tym pridat tuto moznost do swap management, napr. zmenit obrazovku pre swap management nasledovne:
- button Add premenovat na button Create
- pridat novy button Add napravo od buttonu Create - po stlaceni by si uzivatel mohol vybrat existujuci swapfile vytvoreny pre iny image a priradit ho ku aktualnemu image
- takto by som mal na usb vzdy iba 1 swapfile namiesto 6 swapfiles

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 20 lis 2018 19:06

nie je vhodne pouzivat jeden swap pre viacero images aj ked je to mozne, moze to sposobit aj kompletne poskodenie jadra systemu

meno - to nie je dolezite, v kazdom image predsa po spusteni gsu a swap managementu vidis, ktory je aktivny v tvojom image, takze je zbytocne pridavat nutnost zadavat meno, zbytocna funkcia naviac

Příspěvekod winnettuu » 21 lis 2018 11:22

ak nie je bezpecne pouzivat 1 swap file pre viacero images, tak samozrejme moje poziadavka je irelevantna
co sa tyka mien suboru, tak je ich mozne zobrazit ako pises. ale prave problem je v tom, ze su tam tie cisla. ak je tych suborov viac, tak podla cisiel sa to tazsie roslisuje napr. v ftp.

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 21 lis 2018 13:55

ok, meno pridam, to nie je problem, bude nastavitelne ako sucast menu - vytvorit swap

Příspěvekod winnettuu » 17 led 2019 09:05

mam nahraty posledny update GSU ver. 10.46, ale system to robi uz dlhsie, nie je to zalezitost posledneho update. v CAM/SRV management ako SRV pouzivam DOSCam alebo posledny OSCam. Obcas, neviem povedat ako to nasimulovat, system zobrazuje pre SRV:
Another SRV is running: uht7 k+ (vzdy sa zobrazi iny nezmyselny nazov)

SRV nie je mozne stopnut a ani restartovat. musim restartnut system a potom sa zobrazuje spravny SRV. a o nejaky cas (hodiny, dni) sa to znova zopkauje. pritom DOSCam alebo OSCam bezia. ak mam poslat nejaky log, tak mi pls napis kde ho najdem

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 17 led 2019 11:09

v case ked ti zobrazi hlasenie ze nieco uz bezi (to nezmyselne) posli mi 2 subory (test, test1), ktore vytvoris zadanim prikazu:

Kód: Vybrat vše
ps -ef > /tmp/test

a

Kód: Vybrat vše
ps > /tmp/test1

Příspěvekod winnettuu » 18 led 2019 08:13

posielam oba subory
files.zip

PředchozíDalší

Zpět na Glass System Utility (GSU)