Channel Selection - změna pořadí položek v řádku

Moderátor: Moderátoři

Channel Selection - změna pořadí položek v řádku

Příspěvekod BennyZ » 17 říj 2017 09:43

Měl bych malý dotaz, jakým způsobem je možné změnit pořadí (popř. i zarovnání ) jednotlivých položek v seznamu kanálů (Channel listu / Channel selection).
V současné době mám toto pořadí: picon - číslo kanálu - progressbar - název kanálů - aktuální pořad...
Chtěl bych prohodit číslo kanálu s picon, možná i hodit a zarovnat progressbar nakonec řádku, řípadně nějak jinak, ale nikde nemůžu žádné nastavení najít.

V nastavení HDG16 jsem nic konkrétního nenašel (možná se dívám ale blbě), v nastavení VTi 11.0.2 mohu některé položky pouze aktivovat či deaktivovat.

Má někdo nějaký nápad?

Našel jsem nějaý plugin "Extra Channel Selction" kterým by to snad i šlo, ale nevím, nechci tam cpát další plugin, pokud to jde jinak.
Jinak jsem ochotný i lehce upravit nějaký kód (např. v skin.xml)....

Díky!

shamann
Administrátor

Re: Channel Selection - změna pořadí položek v řádku

Příspěvekod shamann » 17 říj 2017 10:49

pokusim sa vysvetlit:

v podstate si si odpovedal sam a spravne, nastavovanie vzhladu service listu nie je mozne v ZIADNOM skine plnohodnotne, teda je mozne nastavovat len niektore vlastnosti ako farby, ciastocne velkosti pisma a realne to mozes nastavovat aj v HDG/FHDG/UHDG

bohuzial to co pozadujes ty, a to je rozmiestnenie jednotlivych poloziek je zavisle len od image (prip. nejakeho pluginu, ktory ale musi byt udrziavany v sulade z image), takze mas tieto moznosti ak chces ine rozmiestnenie:

1. pouzit plugin tretej strany , riziko: plugin musi mat implementovanu podporu tvojho image a byt v sulade s aktualnymi updatmi/verziou image - ak to nie je v lepsom pripade dojde k len obcasnym crash, v horsom zbabrany cely image (servicelist je nahravany enigmou pred samotnym startom hlavnej slucky enigmy, box ani nenabehne)
2. upravit, prip. vytvorit vlasny services list priamo v tvojom image, musis ale vediet "nieco viac o enigme" ako len bezny pouzivatel a programovat v pythone (nie je to nic nezvladnutelne, len to si ziada mnozstvo casu a trpezlivosti) - prosim neziadat ma o taketo upravy!!!
3. zmierit sa s ponuknutymi moznostami v pouzitom image
4. vymenit image za iny image s inymi moznostami

Příspěvekod BennyZ » 17 říj 2017 21:50

děkuji moc za odpověď !

mnoho toho co jsi napsal jsem zjistil za několik večerů pročítáním různých českých, německých a anglických SAT fór
ty jsi to zde moc hezky sesumíroval a mé zjištění tím potvrdil a doplnil

na většině fórech se často píše, nejdřív hledej, až potom se ptej
kdybych se v mém případě hned zeptal zde na fóru, neztratil bych několik večerů (samozřejmě dozvěděl jsem se přitom další užitečné informace, ale....)

k těm možnostem:
asi vyhraje (minimálně prozatím) možnost 3.) - prostě se s tím smířím
možnost 1.) je opravdu riziko, plugin přímo pro VTi image jsem někde viděl, ale kdo ví jak je aktuální a pro jakou verzi VTi image vlastně je
možnost 2.) asi trochu prozkoumám. o enigme a linuxu obecně toho vím celkem málo
- pokud by šlo o jednoduchou lokální úpravu kódu konkrétniho souboru, za předpokladu pouze částečného pochopení kódu a výměnou či logickou úpravou určitých proměnných, to bych snad zvládl - s programováním nějaké zkušenosti mám (bohužel ne konkrétně s python) - pokud jsem dobře hledal, jedná se úpravu tohoto: /usr/lib/enigma2/python/Components/ServiceList.py, že? já ale bohužel soubor ServiceList.py ve zmíněném umístění nemám, mám tam pouze již zkomilovaný ServiceList-new16.pyo a ServiceList.so ????? jakto? zkompilovaný ServiceList.pyo je také v adresáři ../source
- pokud by šlo ale o nějaké rozsáhlejší úpravy kódu třeba několika souborů, s nutností hlubšího pochopení určité souvislosti a návaznosti na kernel a jiné součásti systému, tak na to bych se asi vykašlal
určite po tobě nechci nějaké úpravy Servicelistu, sám teď ještě přesně nevím jak bych to chtěl upravit, chtěl bych to jen pochopit a případně si to upravit sám.

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 18 říj 2017 12:11

ano ide presne o tento : /usr/lib/enigma2/python/Components/ServiceList.py , nie ../source!!!
ServiceList-new16.pyo - je moja uprava pre images kde je to mozne pouzit HDG si detekuje sam, vytvoril som to este v case, ked tieto upravy neboli bezne v images (picony,%) - cize ten ta nezaujima
v tvojom pripade je zaujimavy ServiceList.so co je ale binarny file (doslova binarny) takze nie je sanca na upravu, mozes ale skusit pouzit nejaky z ineho image, kde je open (nedoporucujem to, na 99.9% image uz nerozbehas)

cize VTI znepristupnilo moznost nieco s tym robit, mozes skusit ine "open image" tam sa daju stiahnut py subory z git-u a mozes sa s nimi zabavat, kazdopadne presnejsie povedane moze pouzivat tento servicelist 2 techniky:

1. vyuziva specialny servicelist z enigmy (import), kde uz su nadefinovane vsetky pouzitelne casti riadku a v samotnom kode uz len nastavuju pozicie, farby, velkosti podla nastaveni pouzivatela v image, vacsina ale je autovypocet, bez moznosti zasahu - bezne "open image ako openpli, openatv, BH)

2 . vyuziva eListboxPythonMultiContent, kde mas v podstate neobmedzene moznosti vytvorit si "raidok" ako si len predstavujes - image od DMM, prip. od nich odvodene: oozoon, dreamelite, newnigma, merlin

Příspěvekod BennyZ » 18 říj 2017 12:45

díky moc za vyčerpávající informace!
konečně v tom mám jasno

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 18 říj 2017 15:16

ak ta to zaujima pozri si to v OE2.5 DMM images a ak mas moznost kde vyskusat, kludne skus nejake upravy, je to jednoducho a logicky spravene

Zpět na HD Glass16