Obnovení konfigurace

Moderátor: Moderátoři

Obnovení konfigurace

Příspěvekod sniper_tr » 31 pro 2016 20:35

Ahoj, zkoušel jsem nyní nějaké operece s image. Než jsem začal provedel jsem si uložení nastavní konfigurace HD Glass.
Když jsem chtěl zpět obnovit, nahrále jste stejný image, pak nahrál GSU a HDGlass16. Poté jsem do složky usr/share/anegma2/hdglass16 jsem nahrál sooubor Hdgl16.conf, ale když dám obnovit konfigurace napíše to chybu: " neúspěšně:Ch.name color
Soubor jsem smazal, dal obnovit a dělá to stále. Tak nevím, kde je chyba, každopádně konfigurace se mi neobnoví.

Re: Obnovení konfigurace

Příspěvekod sniper_tr » 31 pro 2016 21:15

Tak tento problém jsem vyřešil. Soubor jsem smazal. Provedl drobnou změnu. Uložit. vytvořil se nový sooubor, který jsem přejmenoval. Porovnal řádky Ch. name color. I když byly stejné, zkopíroval jsem řádek z nového, vložil a nahradil do původní zálohy. Pak jsem nahrál do adresáře, dal obnovit a vše proběhlo O.K. Po rebootu už je to jak bylo.

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 01 led 2017 13:25

ak vypise hlasenie, tak z nejakeho dovodu samotny image - management config files - odmietol aktivovat pozadovanu hodnotu - NIE JE TO PROBLEM V HDG

ale vsetky ostatne hodnoty obnovil!!! vzdy vypise to co nemohol obnovit, a aktivuje sa az stalcenim - ulozit!!! kedy znova preveri, ci je mozne v pozadovanej konfiguracii aktivovat jednotlive funkcie

cela obnova funguje precizne s reverznym overovanim - vyuziva sa plne len funkcionalita image a management config files

Příspěvekod dr.eam » 29 led 2017 13:23

Zdravím, ked je v ponuke obnova konfigurácie , bolo by dobré dať aj položku záloha konfigurácie s možnosťou umiestnenia na hdd alebo usb a potom v obnove možnosť zvoliť, kde má zálohu hladať.

To je len taký môj podnet.

Ď.

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 29 led 2017 17:24

dr.eam píše:Zdravím, ked je v ponuke obnova konfigurácie , bolo by dobré dať aj položku záloha konfigurácie s možnosťou umiestnenia na hdd alebo usb a potom v obnove možnosť zvoliť, kde má zálohu hladať.

To je len taký môj podnet.

Ď.

1. obnova je v setupe HDG
2. HDG automaticky vzdy pri ulozeni nastaveni v setupe HDG aktualizuje a zapise aktualnu configuraciu do /usr/share/enigma2/hd_glass16/hdg16.conf, v tomto subore je vzdy ulozena aktualna konfiguracia

Příspěvekod dr.eam » 05 úno 2017 12:01

[/quote]

Ved páve to, že sa ukladá iba do /usr... ,
keď si zabudnem conf uložiť na hdd alebo usb tak oň pri preflashovaní prídem.

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 05 úno 2017 13:56

bude v dalsom update moznost nastavit kam sa ma ukladat ...

Příspěvekod dr.eam » 13 kvě 2017 15:25

shamann píše:ak vypise hlasenie, tak z nejakeho dovodu samotny image - management config files - odmietol aktivovat pozadovanu hodnotu - NIE JE TO PROBLEM V HDG

ale vsetky ostatne hodnoty obnovil!!! vzdy vypise to co nemohol obnovit, a aktivuje sa az stalcenim - ulozit!!! kedy znova preveri, ci je mozne v pozadovanej konfiguracii aktivovat jednotlive funkcie

cela obnova funguje precizne s reverznym overovanim - vyuziva sa plne len funkcionalita image a management config files

...no mne tá obnova nejak nefunguje, preflashoval som image a po nainštalovaní hdg som nakopíroval zálohovaný conf do usr/share/.... dal som obnoviť , ale nič sa nezmenilo ...

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 13 kvě 2017 17:18

dr.eam píše:...no mne tá obnova nejak nefunguje, preflashoval som image a po nainštalovaní hdg som nakopíroval zálohovaný conf do usr/share/.... dal som obnoviť , ale nič sa nezmenilo ...

ale funguje bez problemov, len si musis uvedomit ako to funguje a podla toho spravit spravny postup, v starsich verziach kedy nebolo mozne menit cestu na ukladanie cfg hdg to bolo jednoduche....

najprv si pozri kde mas nastavenu cestu na ukladanie cfg, potom tam nakopiruj cfg ktory chces obnovit a daj obnovu, len si uvedom ak cfg ktore obnovujes ma nastavenu inu cestu po obnove sa nastavi cesta podla obnoveneho cfg (restore aj ulozenie) a akonahle spravis save a prebehne ulozi sa aktualna cfg na umiestnenie uz podla aktualne zvoleneho umiestnenia aco je dolezite ak by si chcel robit obnovu, pri obnove pouzije cfg podla aktualne nastavenej cesty!!!

Zpět na HD Glass16