Diskusia

Moderátor: Moderátoři

Re: Diskusia

Příspěvekod Pavel » 22 pro 2020 11:03

přešel jsem z HD Glass16 na Full HD Glass17, ale ve Full HD Glass17 mam dva problémy, v "modul_CI - výběr" neni vyděl celé popis spodních barevných tlačítek, viz příloha, a pak v pluginu YouTube když zadávám ve vyhledávaní název videa co hledám, tak se vůbec nezobrazuji jednotlivá písmena ve hledání, zadal jsem pro příklad "aaa", ale řádek "Hledat" je prázdný, videa po vyhledání "aaa" se zobrazí, ale v předchozím kroku je řádek "Hledat" prázdný, viz příloha
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 23 pro 2020 10:54

o aky image ide? o aku verziu youtube pluginu ide?

Příspěvekod Pavel » 23 pro 2020 15:52

nejnovější image Unstable (opendreambox 2.5), a nejnovější YouTube

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 23 pro 2020 16:31

ok, pozriem sa na to

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 23 pro 2020 18:18

pozrel som to:

1. CI - upravene v dalsom update..., mozes upravit v skin.xml takto:

najdi cast/screen zacinajuci na:

Kód: Vybrat vše
<screen name="CIconfigMenu"...

a vymen cely screen takto:

Kód: Vybrat vše
  <screen name="CIconfigMenu" position="center,135" size="1350,864" backgroundColor="background" title="CI assignment">
    <widget source="key_red" render="Label" position="0,802" zPosition="1" size="337,54" foregroundColor="red" font="Prive3;30" halign="center" valign="center" transparent="1" />
    <widget source="key_green" render="Label" position="337,802" zPosition="1" size="338,54" foregroundColor="green" font="Prive3;30" halign="center" valign="center" transparent="1" />
    <widget source="key_yellow" render="Label" position="675,802" zPosition="1" size="337,54" foregroundColor="yellow" font="Prive3;30" halign="center" valign="center" transparent="1" />
    <widget source="key_blue" render="Label" position="1012,802" zPosition="1" size="338,54" foregroundColor="blue" font="Prive3;30" halign="center" valign="center" transparent="1" />
    <widget source="CAidList_desc" render="Label" position="15,7" size="1320,33" font="Prive3;30" transparent="1" />
    <widget source="CAidList" render="Label" position="15,52" size="1320,67" font="Prive3;30" transparent="1" />
    <widget source="ServiceList_desc" render="Label" position="15,135" size="1320,33" font="Prive3;30" transparent="1" />
    <widget name="ServiceList" position="15,559" size="1320,225" itemHeight="40"  zPosition="1" scrollbarMode="showOnDemand" />
    <widget source="ServiceList_info" render="Label" position="15,180" size="1320,375" zPosition="2" font="Prive3;30" transparent="1" />
    <eLabel name="new eLabel" position="0,787" size="1350,3" backgroundColor="grey" />
  </screen>

2. plugin youtube: problem je v plugine, nezohladnuje zmenu v enigme kedy je aplikovane "divide" v "config" item..., FHDG pouziva vacsi rozsah, potrebnu upravu mas v prilohe, prepis v /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/YouTube/

Příspěvekod Pavel » 25 pro 2020 13:13

- moc děkuji, ale ještě jsem našel problém v "Nahrané pořady..." když je delší název pořadu, tak překrývá datum, v HD Glass16 je název pořadu zkrácen, tak aby byl vidět datum, viz příloha
- ještě pak jestli jde někde nastavit to, aby ve výběru EPG "Standardní" byl čas a datum zobrazen vpravo nahoře, a ne vpravo dole, viz příloha, u všech ostatních volitelných výběrech EPG je čas a datum vpravo nahoře, taky ve všech volitelných výběrech kanálů, a infobarech je čas a datum vpravo nahoře, takže nevím proč zrovna jen u výběru EPG "Standardní" je vpravo dole, dle mně se to na toto místo moc nehodí

Příspěvekod marian892 » 26 pro 2020 20:11

Zdravím chcel by som si upraviť menu ikony ale neviem si premenovať súbor a tak isto neviem cestu je to tam znázornené aj fotky ktoré mi treba premenovať .Ďakujem za radu Majo Vuultimo4K Full HD Glass17

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 26 pro 2020 20:58

Pavel píše:- moc děkuji, ale ještě jsem našel problém v "Nahrané pořady..." když je delší název pořadu, tak překrývá datum, v HD Glass16 je název pořadu zkrácen, tak aby byl vidět datum, viz příloha
- ještě pak jestli jde někde nastavit to, aby ve výběru EPG "Standardní" byl čas a datum zobrazen vpravo nahoře, a ne vpravo dole, viz příloha, u všech ostatních volitelných výběrech EPG je čas a datum vpravo nahoře, taky ve všech volitelných výběrech kanálů, a infobarech je čas a datum vpravo nahoře, takže nevím proč zrovna jen u výběru EPG "Standardní" je vpravo dole, dle mně se to na toto místo moc nehodí

1. zobrazenie nahravok - problem je, ze je mozne definovat iba jednu velkost zobrazenia nazvu, kedze v FHDG je moznost zvolit z viacerych typov, v inom type bude zasa nazov zbytocne orezany - kazdopadne pokusim sa najst kompromis ...
2. standard EPG - umiestnenie datumu je podla historicky povodneho original vzhladu dmm

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 26 pro 2020 21:03

marian892 píše:Zdravím chcel by som si upraviť menu ikony ale neviem si premenovať súbor a tak isto neviem cestu je to tam znázornené aj fotky ktoré mi treba premenovať .Ďakujem za radu Majo Vuultimo4K Full HD Glass17

pokial sa nezobrazuje nejaka menu ikona jej nazov najdes v /tmp/missing_menu_icons.txt, ktory FHDG automaticky vytvara

ale v tvojom pripade ti to nepomoze, ide o problem v plugine ak sa dobre pamatam

Příspěvekod marian892 » 26 pro 2020 22:27

shamann píše:
marian892 píše:Zdravím chcel by som si upraviť menu ikony ale neviem si premenovať súbor a tak isto neviem cestu je to tam znázornené aj fotky ktoré mi treba premenovať .Ďakujem za radu Majo Vuultimo4K Full HD Glass17

pokial sa nezobrazuje nejaka menu ikona jej nazov najdes v /tmp/missing_menu_icons.txt, ktory FHDG automaticky vytvara

ale v tvojom pripade ti to nepomoze, ide o problem v plugine ak sa dobre pamatam

Ale keď som zmenil obrázky tak mi zmenilo ale oba aj stream aj webradioFS ako by sa krížili boli rovnaké cesty k obrázkom.

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 27 pro 2020 09:59

cesta je vzdy rovnaka - nemeni sa..., nazov obrazka je nacitany z info, ktore poskytuje menu alebo plugin (v tvojom pripade pluginy), ako som pisal ak nejaky chyba je v txt subore zapisany (ako som pisal predtym), kedze sa ti zobrazuje nejaky tak vies presne jeho nazov

v tvojom pripade je problem ako som pisal - v plugine (viacerych) co generuje plugin si overis jednoducho, odmazes obrazok, ktory sa zobrazuje a nasledne v txt subore najdes jeho nazov, ktory je potrebny, ak chces(nie si isty ci to vies pozriet v kode pluginu), mozem sa ti na to pozriet, posli mi plugin.py z kazdeho problemoveho pluginu

Příspěvekod Pavel » 27 pro 2020 10:54

shamann píše:
Pavel píše:- moc děkuji, ale ještě jsem našel problém v "Nahrané pořady..." když je delší název pořadu, tak překrývá datum, v HD Glass16 je název pořadu zkrácen, tak aby byl vidět datum, viz příloha

1. zobrazenie nahravok - problem je, ze je mozne definovat iba jednu velkost zobrazenia nazvu, kedze v FHDG je moznost zvolit z viacerych typov, v inom type bude zasa nazov zbytocne orezany - kazdopadne pokusim sa najst kompromis ...
2. standard EPG - umiestnenie datumu je podla historicky povodneho original vzhladu dmm

1 - děkuji, jen pro upřesnění, že v HD Glass16 název nahrávky datum nepřekrývá
2 - v HD Glass16 ve standard EPG čas a datum neni vpravo dole, dle mě se vpravo dole čas a datum moc nehodí, akorát zabírá místo delšímu popisu EPG, všude je datum a čas vpravo nahoře, v tomto jediném případě je nezvykle vpravo dole, je to nezvykle umístění

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 27 pro 2020 12:28

1. upravene od ver. 5.10
2. pridane ako typ "Standard 2" - pozri screenshot

Příspěvekod Pavel » 27 pro 2020 18:54

opravdu moc děkuji

Příspěvekod marian892 » 27 pro 2020 19:59

shamann píše:cesta je vzdy rovnaka - nemeni sa..., nazov obrazka je nacitany z info, ktore poskytuje menu alebo plugin (v tvojom pripade pluginy), ako som pisal ak nejaky chyba je v txt subore zapisany (ako som pisal predtym), kedze sa ti zobrazuje nejaky tak vies presne jeho nazov

v tvojom pripade je problem ako som pisal - v plugine (viacerych) co generuje plugin si overis jednoducho, odmazes obrazok, ktory sa zobrazuje a nasledne v txt subore najdes jeho nazov, ktory je potrebny, ak chces(nie si isty ci to vies pozriet v kode pluginu), mozem sa ti na to pozriet, posli mi plugin.py z kazdeho problemoveho pluginu

Zdravím nejde mi to neviem ako to prepísať Dík.

Příspěvekod marian892 » 27 pro 2020 20:10

marian892 píše:
shamann píše:cesta je vzdy rovnaka - nemeni sa..., nazov obrazka je nacitany z info, ktore poskytuje menu alebo plugin (v tvojom pripade pluginy), ako som pisal ak nejaky chyba je v txt subore zapisany (ako som pisal predtym), kedze sa ti zobrazuje nejaky tak vies presne jeho nazov

Zdravím nejde mi to neviem ako to prepísať Dík.

tu su tie pluginy

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 27 pro 2020 20:41

pre webradio ma byt nazov obrazku: webradioFS2.png

pre archivy (podla toho, co mas povolene):

archivy_czsk_premium2.png
archivy_czsk_premium_search2.png
archivy_czsk_premium_addon_12.png
archivy_czsk_premium_addon_22.png
archivy_czsk_premium_addon_32.png
archivy_czsk_premium_addon_42.png

vytvor si ake len chces, uloz z tymito nazvamy ako png 32bit a nakopiruj/prepis do adresara k ostatnym

Příspěvekod marian892 » 27 pro 2020 21:38

shamann píše:pre webradio ma byt nazov obrazku: webradioFS2.png

pre archivy (podla toho, co mas povolene):

archivy_czsk_premium2.png
archivy_czsk_premium_search2.png
archivy_czsk_premium_addon_12.png
archivy_czsk_premium_addon_22.png
archivy_czsk_premium_addon_32.png
archivy_czsk_premium_addon_42.png

vytvor si ake len chces, uloz z tymito nazvamy ako png 32bit a nakopiruj/prepis do adresara k ostatnym

Dík sadla tá 12 ešte raz dik pošlem 20

Příspěvekod Pavel » 12 led 2021 20:40

shamann píše:1. upravene od ver. 5.10
2. pridane ako typ "Standard 2" - pozri screenshot

bohužel jsem našel další pro mně dost nepříjemný rozdíl mezi výběrem EPG "Standardní" ve skinu HD Glass16 a ve FHD Glass17, ve výběru EPG "Standardní" ve skinu HD Glass16 se v pravém sloupci odshora zobrazují první řádky z detailu EPG (pod názvem pořadu), viz fotky příloha HD Glass16 1 a 2, ale ve skinu FHD Glass17 se ve výběru EPG "Standardní", v pravém sloupci odshora nezobrazují první řádky z detailu EPG (pod názvem pořadu), viz fotky příloha FHD Glass17 1 a 2, zobrazují se bohužel až ty další, takže tam chyby některé informace z detailu EPG, u všech ostatních možností výběru EPG v FHD Glass17 se to zobrazuje stejně jako v HD Glass16, šlo by prosím i v tomto případě to upravit tak, aby to bylo v FHD Glass17 stejné, tak jako je to v HD Glass16

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 14 led 2021 12:23

pokusim sa to upravit pre typ "Standard 2", len poprosim o trpezlivost, momentalne mam problem ...

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 16 led 2021 14:02

upravene od ver. 5.12 ale len pre typ "Standard 2"

Příspěvekod Pavel » 16 led 2021 14:33

opět moc děkuji, i když to bude třeba za dva týdny, tak to samozřejmě není problém, hlavně že to bude ve FHD Glass17 tak jako je to ve HD Glass16

Příspěvekod nyakec » 19 led 2021 18:49

Ahoj..hladám podrobný popis zálohovanie skinu Dakujem.

shamann
Administrátor

Příspěvekod shamann » 20 led 2021 08:47

staci odzalohovat cfg subor hdg17.conf defaultne je umiestneny v /usr/share/enigma2/hd_glass17 a mozes si to zmenit v nastaveniach FHDG - cesty

obnovenie: nakopirovat cfg subor hdg17.conf na lubovolne miesto, nainstalovat FHDG, po aktivacii FHDG a autorestarte po instalacii a aktivacii v nastaveniach FHDG stiahnut vsetky potrebne subory (ikony, extrascreen grafiku atd) a zvolit "Obnovit nastavenia" a ulozit

Příspěvekod peterkom » 16 úno 2021 12:48

Dobrý deň Shamann!
Po nainštalovaní HDGLASS17 do posledného image Dreamellite po zatlačení "ok"infobar iba preblikne,nepomohlo ani doinštalovať plugin "Virtual Zap"...
Skúšal som aj dohrať Dreamellite ako pluginy do image experimental s HDGLASSOM,po dohraní pluginov DE tá istá chyba...
Prijímač DM7080HD....
Ďakujem za pomoc pm

PředchozíDalší

Zpět na Full HD Glass17